Realizacje komercyjne

Zaawansowane technologie audio-wideo znajdują zastosowanie w ogólnodostępnych przestrzeniach takich jak sale konferencyjne, przestrzenie biurowe, hotele, restauracje oraz puby. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na doskonałe zarządzanie prezentowaną treścią multimedialną. W instalacjach w takich przestrzeniach najważniejsza jest absolutna niezawodność, szybkość i prostota obsługi, tak istotna przy organizacji konferencji, wydarzeń biznesowych czy kulturalnych.

Sale konferencyjne

Instalacja kilkunastu sal konferencyjnych dla firmy Energa. Sale wyposażone zostały w projektory Epson i Optoma oraz ekrany elektryczne firmy Adeo Screen zainstalowane w sufitach podwieszanych. Całość nagłośniona jest przez głośniki instalacyjne sufitowe. W blatach stołów zainstalowane zostały media porty umożliwiające podłączenie dowolnych urządzeń potrzebnych do pracy. Sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji zainstalowanej na iPadach, co daje możliwość szybkiej i intuicyjnej obsługi dostępnych opcji.

Stary Browar w Kościerzynie

Jedną z najnowszych uruchomionych instalacji jest system audio-wideo w Starym Browarze w Kościerzynie, połączeniu centrum konferencyjnego, punktów gastronomicznych, galerii handlowej i hotelu. Jednym z elementów instalacji są dwie sale konferencyjne wyposażone w projektor, ekran oraz sprzęt nagłaśniający. Istnieje możliwość prowadzenia niezależnych spotkań jak i połączenie dwóch sal w jedną większą. Oprócz sprzętu do prezentacji audiowizualnych pomieszczenie wyposażone zostało w wysokiej klasy mikrofon oraz mediaporty umożliwiające szybkie i wygodne podłączenie potrzebnego sprzętu.

Instalacja audio w Starym Browarze składa się z nagłośnienia 8 niezależnych stref takich jak pub, restauracja czy hotel, którymi steruje się przy wykorzystaniu paneli sterowania. Zintegrowany system umożliwia korzystanie z lokalnych źródeł audio, jak i zdalnego dostępu do zbiorów zebranych na serwerach. Niezależny wybór źródeł umożliwia dostosowania poszczególnych pomieszczeń do wybranych okoliczności - spotkań biznesowych, wydarzeń sportowych, czy imprez tanecznych. Instalacja wideo składa się kilkunastu telewizorów oraz projektora podłączonego do matrycy video. Transmisja obrazu odbywa się za pomocą odpowiednich zestawów transmiter/receiver HDMI. Jako źródła wideo wykorzystane są dwa tunery satelitarne oraz specjalnie zaprojektowany player reklam, który umożliwia miksowanie obrazu z tunera z reklamą lokalu.