Multiroom Wideo

System wideo multiroom zapewnia natychmiastowy dostęp do wielu źródeł takich jak telewizja satelitarna HD, dyski DVD i Blu-ray, komputery czy konsole do gier oraz umożliwia oglądanie dowolnego źródła w każdym pomieszczeniu. W zintegrowanym systemie wideo wszystkie główne urządzenia instaluje się w serwerowni, a infrastruktura okablowania i matryca wideo dają dostęp do źródeł z każdego telewizora i projektora, co daje swobodę oglądania wybranych programów, filmów, czy wydarzeń sportowych w różnych pomieszczeniach. Spełnienie potrzeb całej rodziny nigdy nie było tak proste - podczas gdy Ty delektujesz się koncertem ulubionego zespołu, Twoja rodzina może oglądać film w prywatnym kinie, serial w kuchni, czy kreskówki w sypialni, a to wszystko w wysokiej rozdzielczości.

Sterowanie

W systemie multiroom sterowanie pełni istotną rolę ze względu na częsty brak dostępu do określonych źródeł w pomieszczeniu. W przykładowym wnętrzu, w którym zainstalowany jest tylko telewizor oraz głośniki, to właśnie za pomocą panelu sterującego wybieramy stacje radiową, ulubiony program telewizyjny lub płytę CD.
Mamy do wyboru wiele możliwych opcji paneli sterujących dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Możemy zdecydować się na prostego w obsłudze pilota radiowego, możemy również korzystać z paneli bezprzewodowych, paneli ściennych, czy urządzeń mobilnych takich jak iPad, iPhone czy urządzeń pracujących w systemie Android.

Serwerownia

Serwerownia w systemach multiroom jest tzw. sercem systemu. Instalowane są w niej wszystkie urządzenia, które mają być niewidoczne, w tym serwer, którego wewnętrzna pamięć może wynosić nawet 300 TB. W serwerowni umieszcza się także multiswitche satelitarne, switche lan, wszelkiego rodzaju kontrolery, bramki oraz inne urządzenia zapewniające sprawne działanie systemu. Często w serwerowni znajduje się matryca audio lub wideo przełączająca i przesyłająca sygnały a/v do poszczególnych pomieszczeń.

Multiprzyjemność

Najważniejszą zaletą systemów wideo multiroom jest dostosowanie do wszystkich mieszkańców domu, niezależnie od ich oczekiwań. Każde pomieszczenie staje się miejscem personalnego spełniania potrzeb związanych z preferencjami dotyczącymi wybranych programów, filmów czy gier. Wszystko sterowane jest przez podręczne panele i urządzenia mobilne, by w kilka chwil móc dostosować wyświetlane treści do naszych wymagań.