Oświetlenie

Świadomość znaczenia oświetlenia w naszych mieszkaniach znacznie wzrosła - oświetlenie nie pełni już tylko roli użytkowej, bardzo ważną funkcją jest możliwość dostosowania go do nastroju i potrzeb. Istotne jest, aby oświetlenie dopasowane było do pory dnia, nastroju i okazji. Dostrzeganie zalet wynikających z zastosowania zintegrowanego sterowania oświetleniem sprawia, że rozwiązania tego typu instalowane są już w niewielkich mieszkaniach i apartamentach. Przez zastosowanie odpowiedniego oświetlenia wnętrza nabierają nowego charakteru, podkreślając styl wystroju. Ważny jest również ekonomiczny i ekologiczny aspekt tego typu rozwiązań. Stosując zintegrowane sterowanie można w pełni kontrolować natężenie i zakres oświetlenia, co pozwala dopasować je do indywidualnych potrzeb, równocześnie dając możliwość ochrony środowiska naturalnego.

Integracja z innymi systemami oświetlenia

W przypadku braku możliwości przygotowania nowej instalacji sterowania oświetleniem można zastosować integrację nowego systemu z już istniejącymi. Przez użycie odpowiedniej bramki i sterownika uzyskuje się dostęp do wszystkich obwodów oświetleniowych w domu, co daje nieporównywalnie większe możliwości zarządzania światłem w naszych wnętrzach.

Oświetlenie kina

W prywatnym kinie bardzo ważnym elementem jest możliwość adaptacji oświetlenia. W zależności od okazji oraz oglądanych treści dostosowanie natężenia oraz kolorystyki światła daje nam możliwość dopasowania pomieszczenia do klimatu oraz uzyskanie pożądanych efektów podczas oglądania filmów, koncertów, czy wydarzeń sportowych. Zarządzanie oświetleniem może być jedną z opcji, do których istnieje dostęp z panelu sterowania, co zapewnia maksymalny komfort i wygodę użytkowania prywatnego kina.

Zarządzanie oświetleniem

Przykład zarządzania oświetleniem w prywatnym kinie z poziomu aplikacji w tablecie.