Sterowanie roletami

Rozwijająca się myśl architektoniczna i rosnąca rola wzornictwa wymagają kreatywności w zastosowaniu zintegrowanych systemów sterowania osłonami przeciwsłonecznymi takimi jak rolety, karnisze elektryczne, rolety rzymskie czy zasłony panelowe. Zautomatyzowanie tego typu rozwiązań znacznie poprawia skuteczność obsługi rolet w całym domu. Takie opcje jak automatyczne zasuwanie rolet wraz z zachodem słońca czy możliwość sprawdzenia statusu wszystkich rolet z panelu sterującego wyznaczają nowe standardy obsługi zintegrowanych systemów. Dostosowane do estetyki wnętrz rolety zapewniają prywatność, bezpieczeństwo i stają się ważnym elementem wystroju.

Rolety

Rolety powinny być perfekcyjne dopasowanym elementem wystroju wnętrza i stworzyć z nim harmonijną całość. Istotna jest również funkcjonalność i możliwość zarządzania zintegrowanym systemem rolet z poziomu panelu sterowania. W przypadku prywatnego kina, czy sal konferencyjnych rolety powinny posiadać nie tylko walory estetyczne, ale również w odpowiedni sposób zaciemniać pomieszczenie.

Karnisze elektryczne

Film ukazujący przykład sterowania karniszami elektrycznymi. Jednostkę sterująca stanowi panel Control4. Przy tego typu instalacjach możemy utworzyć sceny umożliwiające zasłonięcie lub odsłonięcie wszystkich zasłon w pomieszczeniu czy całym domu, w zależności od aktualnych potrzeb.

Ekran projekcyjny

Poza roletami okiennymi możemy sterować zainstalowanymi we wnętrzach ekranami projekcyjnymi, szczególnie przydatnymi w pomieszczeniach wielofunkcyjnych. Ekrany te mogą zostać zainstalowane w suficie, by istniała możliwość stworzenia wnętrza, które zmienia swój charakter w zależności od okoliczności i potrzeb.