Ochrona

Ochrona prywatnej przestrzeni życiowej, osobistego mienia i bliskich to jedna z najważniejszych funkcji domu. Najskuteczniejszą ochronę zapewniają zintegrowane systemy, które łączą monitoring i system alarmowy w ściśle współpracującą całość. Zapewniają takie opcje jak możliwość oglądania obrazu z kamer na dowolnych monitorach, telewizorach, czy panelach sterowania zainstalowanych w całym domu. Do systemu można dołączyć również elementy ochrony obwodowej, czujniki zalania, dymu czy wykrywania dwutlenku węgla. Do dyspozycji jest również opcja symulacji naszej obecności podczas wyjazdów, w trakcie których istnieje również możliwość zdalnego dostępu do obrazu z kamer na urządzeniach mobilnych, tabletach czy smartphonach.

Monitoring

Możliwość nagrania zdarzeń zarejestrowanych przez wszystkie kamery oraz podgląd obrazu na bieżąco znacząco zwiększają poziom poczucia bezpieczeństwa. Dodana do tego możliwość dostępu do obrazu z kamer na dowolnym panelu, czy monitorze, oraz opcja zdalnego dostępu przez urządzenia mobilne zapewnia bezpieczeństwo na bardzo wysokim poziomie.

Wykorzystanie nowoczesnej technologii sieciowej do systemów monitoringu pozwala poszerzyć zakres funkcji jakimi możemy dysponować. Ogromnie ważną możliwością jest posiadanie dostępu do obrazu z kamer przy pomocy nowoczesnych urządzeń takich jak komputery, smartphony czy tablety. Umożliwia to stałą kontrolę mieszkańców nad wszystkimi strefami, w których został zainstalowany monitoring. W przypadku zintegrowanego systemu sterowania istnieje możliwość połączenia monitoringu IP z innymi systemami bezpieczeństwa, co umożliwia wykorzystanie i dostosowanie ochrony do personalnych preferencji i wymagań.

Domofon

Przykład integracji domofonu umożliwiający odryglowanie furtki, otwarcie bramy wjazdowej oraz komunikację audiowizualną, jak również dający dostęp do podglądu z zamontowanej kamery.

Ochrona obwodowa

Całość instalacji oprócz systemu monitoringu powinna zawierać czujniki ochrony obwodowej oraz alarm. Zintegrowany system dzięki zamontowanym czujnikom informuje o otwarciu drzwi i okien. Istnieje również dostęp do informacji o otwarciu, lub zamknięciu bramy wjazdowej, garażowej, czy furtki.