Inteligentny dom

Inteligentny dom to zaawansowana sieć sterowania budynkiem przez jeden zintegrowany system zarządzania, który umożliwia dostosowanie wszelkich parametrów do indywidualnych oczekiwań. Za pomocą różnego rodzaju paneli sterowania można zarządzać dowolnym systemem automatyki tj. oświetleniem, ogrzewaniem, alarmem, monitoringiem, automatyką roletową i bramową oraz instalacją audio/wideo z każdego miejsca w domu. Możliwość dostosowania wnętrz do wszystkich naszych wymagań w ciągu kilku chwil to luksus dla najbardziej wymagających.
System inteligentnego domu ułatwia nam codzienne sterowanie sprzętem audio/wideo, prywatnym kinem, oświetleniem, ogrzewaniem oraz ochroną ograniczając ilość różnych urządzeń sterujących. Pozwala sięgnąć do osobistej kolekcji muzyki i filmów o cyfrowej jakości, daje możliwość tworzenia scen oświetlenia, dostosowania temperatury, poziomu ochrony oraz wszelkich innych parametrów. Dostosowanie Twoich wnętrz i stworzenie wymarzonego klimatu nigdy nie było tak szybkie i proste.

Wygoda na wyciągnięcie ręki

Zarządzanie oświetleniem

Indywidualne nazewnictwo obwodów oświetlenia oraz tworzenie scen oświetleniowych dostosowanych ściśle do naszych preferencji pozwala na poczucie ponadprzeciętnego komfortu w każdym zakątku naszego domu. Dopasowanie intensywności oraz kolorystyki oświetlenia znacząco wpływa na samopoczucie przynosząc całą gamę pozytywnych emocji.

Sterowanie

Zsynchronizowany system zarządzany jest w bardzo prosty i szybki sposób za pomocą urządzeń zintegrowanych z przestrzenią domu. Dopracowane panele dotykowe, estetycznie wyglądające piloty, a nawet aplikacje w Twoich urządzeniach mobilnych takich jak tablet czy smartphone pozwalają zarządzać systemami audio, wideo, oświetleniem i wszystkimi innymi opcjami inteligentnego domu. Wszystko dla Twojej wygody użytkowania najnowocześniejszych systemów dostosowujących się do Twoich wymagań.

Multimedia

Wygoda użytkowników prywatnego kina oraz systemów audio/wideo jest ogromnie ważną cechą zintegrowanego systemu rozrywki. Dostęp do ogromnej biblioteki multimediów z poziomu paneli sterowania i mobilnych urządzeń umożliwia korzystanie z rozrywki na światowym poziomie w każdym pomieszczeniu, bez niepotrzebnego wysiłku.
W zasięgu ręki są wszystkie wydarzenie sportowe, kulturalne czy muzyczne, o których można zamarzyć, a serwer o pamięci kilkuset TB umożliwia korzystanie z zebranych zbiorów praktycznie bez ograniczeń.

Wszystkie wymagania użytkowników zostają spełnione dzięki zintegrowanemu systemowi sterowania, który łączy elementy inteligentnego domu w harmonijną całość. Można usiąść wygodnie i z jednego miejsca dopasować wszystkie pomieszczenia do własnych potrzeb - zasłonić rolety, przygasić światło, uruchomić projektor i włączyć swój ulubiony film w wysokiej jakości Blu-ray, a to wszystko za pomocą tylko jednego panelu sterującego.

Sterowanie oświetleniem - system Lutron

Firma Lutron należy do światowych pionierów sterowania oświetleniem. Jako jedni z pierwszych dostrzegli, że światło to nie tylko funkcjonalność, ale również bardzo ważny element wystroju wnętrza. Lutron to estetyczne, praktyczne i finansowe korzyści z zastosowania systemów sterowania oświetleniem. Mając do dyspozycji pełną kontrolę nad światłem możesz nadać każdemu pomieszczeniu indywidualny nastrój.